Advanced Technology Machine Solutions

W naszej ofercie posiadamy różne serie wycinarek laserowych fiber. Wszystkie z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przemyśle ciężkim, w zakładach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest długotrwała, bezawaryjna praca. 

Seria COMBO to maksymalne wykorzystanie możliwości - dwufunkcyjne maszyny, które pozwalają na cięcie blach, rur i profili.

Wycinarki laserowe fiber Combo

Wycinarki laserowe ATMS COMBO wyposażone są w wymienne stoły, które upraszczają wycinanie licznych kształtów i wzorów w powtarzalnym procesie, jednocześnie pozwalając na dostęp i kontrolę do już wykonanych elementów lub właśnie przygotowywanych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych, dla których liczy się praktyczne wykorzystanie maszyny i jej możliwości. Wycinarka laserowa pozwala optymalizować czas, łącząc funkcjonalność z oszczędnością - nie wymaga dodatkowych przerw w produkcji związanych z przezbrojeniem, oczyszczaniem, załadunkiem i rozładunkiem obrabianych elementów. Dodatkowo seria została wyposażona w obrotnicę, która pozwala na cięcie rur i profili. W standardowej konfiguracji istnieje możliwość obróbki profili kwadratowych i prostokątnych oraz rur okrągłych i owalnych. Mamy możliwość wykonania konfiguracji pod obróbkę kątowników - w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.

Moc źródła laserowego FIBER: do 20 kW
Standardowe pole robocze arkuszy: 1500 x 3000 [mm], 2000 x 4000 [mm]
Maksymalna długość rur i profili: 6 m (standard), 12 m (opcja)

Mamy możliwość wykonania indywidualnych konfiguracji o innych wymiarach pola roboczego.

Wycinarki wyposażamy w głowice tnące marki Raytools, które posiadają m.in.:

  • czujniki odległości (pojemnościowe), zapewniające stały, szybki pomiar odległości głowicy względem obrabianego materiału, których zadaniem jest również zapobieganie kolizji głowicy (tzw. układ antykolizyjny) z obrabianym materiałem (np. w przypadku nieprawidłowego ustawienia się wycinanego detalu lub arkusza)
  • kalibrację układu regulacji wysokości dyszy, która realizowana w sposób automatyczny

Mamy możliwość instalacji głowicy tnącej marki Precitec, która posiada dodatkowe czujniki, takie jak:

  • czujniki temperatury współpracujące z układem sterowania maszyny, kontrolujące temperaturę głowicy i zapobiegające uszkodzeniu głowicy w przypadku jej nadmiernego nagrzania się,
  • czujniki ciśnienia i wilgotności w komorze soczewek,
  • czujnik ciśnienia dyszy

Wycinarki laserowe fiber Combo

Standardowo instalujemy optyczne bariery świetlne. Są one istotnym wyposażeniem wycinarek laserowych, pełniąc ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Ich głównym celem jest wykrywanie obecności osób lub obiektów w obszarze roboczym maszyny. Składają się z dwóch elementów: nadajnika i odbiornika, które odpowiedzialne są za przesyłanie i odbieranie sygnału świetlnego. W przypadku wykrycia osoby lub obiektu, sygnał zostaje przerwany, a praca wycinarki automatycznie zatrzymana. Tego rodzaju rozwiązanie znacząco podnosi komfort oraz zapewnia bezpieczeństwo pracy.

 

Zobacz wycinarkę serii COMBO podczas pracy:

Wycinarki laserowe fiber produkowane przez ATMSolutions dostosowywane są każdorazowo do indywidualnych zastosowań Klienta. Technolodzy i zespół specjalistów dobierze odpowiedni wymiar pola roboczego, moc źródła laserowego, rodzaj systemów odciągowych i kompatybilne wyposażenie opcjonalne do automatyzacji procesów.

 

ZAPRASZAMY DO SPRAWDZENIA OFERTY.