Advanced Technology Machine Solutions

Projekt ATMSolutions Invest LAB - idea.

Program został stworzony z myślą o osobach mających wizję na realizację swojego pomysłu biznesowego, w szczególności takiego, który byłby powiązany z branżą maszynową i produkcją oraz również wszelkimi innymi dziedzinami przemysłu. Daje on możliwość zdobycia funduszy na sfinansowanie własnych projektów biznesowych lub dokapitalizowanie tych już działających. Dzięki temu dajemy możliwość przekształcenia koncepcji w namacalny produkt/usługę/rozwiązanie/innowację lub wsparcia w rozwijaniu już istniejącego przedsiębiorstwa. Program nie ogranicza się tylko do finansowego wsparcia. Udostępniamy również szkolenia, warsztaty i mentoring, dzięki którym nasi partnerzy będą rozwijać swoje umiejętności w obszarze przedsiębiorczości, zarządzania projektem oraz marketingu. Nasze zasoby pomogą w opracowaniu planu biznesowego, pozyskiwaniu klientów i budowaniu trwałych relacji w świecie biznesu.

Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do inspiracji oraz mobilizacji do kreatywności, przedsiębiorczości oraz rozwoju zawodowego. Chcemy wspierać innych w realizacji ich marzeń, a jednocześnie być ich częścią, pomagając przekształcić wizję w rzeczywistość.

 

Jakie są główne korzyści z udziału w projekcie?

Dostęp do finansowego wsparcia na realizację projektów

Szkolenia i warsztaty, które pomagają w zdobyciu niezbędnych umiejętności

Możliwość wykorzystania wielu narzędzi, maszyn czy instrumentów finansowych

Mentorstwo od doświadczonych przedsiębiorców

Konsultacje z technologami oraz projektantami

Główne etapy projektu:

Wysłanie zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą wysłać zgłoszenie przedstawiając swój pomysł projektowy.

Ocena projektów

Nadesłane projekty zostaną ocenione pod kątem innowacyjności, wykonalności i potencjału rynkowo-biznesowego.

Powołanie spółki Joint Venture

Projekty wybrane do realizacji otrzymają wsparcie narzędziowe poprzez utworzenie spółek joint venture.

Finansowanie, realizacja, marketing

Projekty wybrane do realizacji otrzymają wsparcie finansowe oraz merytoryczne.

Termin: nabór ciągły z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń aż do wyczerpania puli finansowej


Dlaczego zdecydowaliśmy się stworzyć projekt ATMSolutions Invest LAB?
Kilka słów o ATMSolutions.

Dostarczamy rozwiązania z branży maszyn sterowanych numerycznie. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy tysiące wdrożeń dla klientów z całej Europy. Uczestniczyliśmy w projektach biznesowych zarówno z perspektywy producenta, jak i partnera biznesowego. Wieloletnie doświadczenie oraz bogato wyposażone parki maszynowe pozwoliły nam na dopracowanie gotowych rozwiązań z zakresu maszyn CNC, ale również przygotowanie indywidualnych propozycji zgodnie z potrzebami klienta. Jesteśmy w stanie dostosować odpowiednie rozwiązanie lub zaprojektować dedykowaną linię technologiczną.

Od wielu lat podejmujemy również współpracę z jednostkami należącymi do sektora edukacji i z powodzeniem dostarczamy maszyny CNC oraz szkolimy zarówno studentów, jak i nauczycieli. Tworzymy programy praktyk oraz stażów dla uczniów oraz studentów. Prowadzimy również ścisłą współpracę z Wydziałami Politechniki Warszawskiej, w zakresie szkoleń, praktyk, projektów B+R, prac naukowych. To właśnie podczas takich projektów, zauważyliśmy jak ważne jest pobudzanie młodych umysłów do tworzenia nowych inicjatyw oraz wsparcie w ich realizacjach. Dyplom uczelni ma duże znaczenie w budowaniu kariery, natomiast zdajemy sobie sprawę, jak ciężko wykonać pierwszy ruch w kierunku pracy zawodowej, a tym bardziej biznesowej. Wiemy, jak ważna jest wiedza praktyczna dla uczniów i pozyskanie w trakcie nauczania nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także pierwszego doświadczenia, które z pewnością pomoże absolwentowi postawić pierwsze kroki w branży. Zdajemy sobie sprawę, iż elastyczne podejście do potrzeb klienta wymaga często technologii opartych na innowacjach oraz nowinkach technologicznych, a właściwe podejście do biznesu wymaga myślenia na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Powyższe projekty oraz obserwacje skłoniły nas do wielogodzinnych rozmyślań nad sposobem połączenia możliwości współpracy wspomnianych obszarów edukacji z branżą maszynową. Celem wypełnienia luki, która wciąż jest na rynku stworzyliśmy ATMSolutions Invest LAB - projekt, w którym będziemy gotowi zainwestować w pomysł/pomysły startupowe. Nawiązaliśmy współpracę z ekspertami oraz funduszami inwestycyjnymi. Pozyskaliśmy oraz zabezpieczyliśmy środki na potrzebę możliwości realizacji inwestycji w kwotach do 500 000 PLN.

 

Jak wziąć udział w projekcie?

Wypełnij

formularz zgłoszeniowy

Pobierz formularz

Przygotuj

biznes plan

Pobierz biznes plan

Wyślij

dokumenty na adres

investlab@atmsolutions.pl
Najczęściej zadawane pytania:
Co to ATMSolutions Invest LAB?

Jest to inicjatywa, która daje możliwość wdrożenia oraz rozwoju nowatorskich rozwiązań w szczególności w dziedzinie inżynierii do świata biznesu. Ideą jest wykorzystanie potencjału pomysłodawców oraz początkujących przedsiębiorców do realizacji ich projektów przy jednoczesnym wsparciu finansowym oraz merytorycznym zewnętrznego partnera biznesowego jakim jest ATMSolutions Sp.z o.o. Sp. k.. Program ma na celu umożliwienie stawiania pierwszych kroków w biznesie, akcelerację pomysłów pod czujnym okiem ekspertów z branży.

Czy tylko projekty inżynieryjne?

Nie, jesteśmy gotowi rozważyć finansowanie projektu z dowolnej dziedziny biznesu.

Co można zyskać?

Biorąc udział w ATMSolutions Invest LAB uczestnik ma możliwość uzyskania finansowania do 500 000 PLN na realizację swojego projektu oraz wsparcia profesjonalistów, którzy chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem.

W ile projektów zainwestuje ATMSolutions Invest LAB?

Nie ograniczamy się do żadnej liczby, jeśli liczba interesujących projektów będzie większa niż przypuszczaliśmy będziemy analizować możliwość zwiększenia puli budżetowej tak aby objąć inwestycją większą liczbę inicjatyw.

Dla kogo ATMSolutions Invest LAB?

Projekt skierowany jest do każdej osoby mającej pomysł i argumenty do jego realizacji a rentowność projektu oraz szanse na jego powodzenie zostaną ocenione pozytywnie przez Panel Ekspertów.

Jaka struktura udziałowa w ramach współpracy?

Jako jednostka finansująca będziemy brać pod uwagę wszystkie projekty bez względu na strukturę właścicielską stworzonej spółki joint venture, jednak warunkiem bezwzględnym będzie kontrola nad wydatkami objętymi finansowaniem naszej inwestycji aż do czasu osiągnięcia rentowności projektu.

Od czego zacząć?

Na początku wystarczy pomysł. Jeśli już go masz - przedstaw nam swój plan: wstępne założenia na realizację, rodzaj działań jakie chcesz podjąć oraz przewidywany budżet. Pomoże Ci w tym formularz zgłoszeniowy oraz formularz biznes planu.

Co dalej?

Wybierzemy projekty które będziemy analizować i przygotowywać do przedstawienia na Panelu Ekspertów.

W jaki sposób można wziąć udział w projekcie?

Jeśli uważasz, że to właśnie Twoja inicjatywa jest warta naszej uwagi, wypełnij Formularz Zgłoszeniowy oraz przygotuj Biznes Plan (wzory dokumentów do pobrania dostępne są na stronie powyżej) i prześlij je na adres mailowy investlab@atmsolutions.pl

Kto oceni pomysł?

Zostanie powołany dedykowany Panel Ekspertów, składający się z doświadczonych osób z branży maszyn, automatyki oraz robotyki, a także mentorów i przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w branży przemysłowej.

Do kiedy można zgłaszać projekty?

Nabór jest ciągły z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń aż do wyczerpania puli finansowej.

Czy jeśli już rozpocząłem działalność to mogę się zgłosić?

Tak, czym bardziej zaawansowany jest Twój projekt tym lepiej, jeśli już prowadzisz firmę oraz posiadasz klientów a potrzebujesz wsparcia aby przyspieszyć jej rozwój, to również możesz się do nas zgłosić.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o ATMSolutions Invest LAB i daj znać jak możemy Ci pomóc. Wystarczy, że napiszesz do nas na adres: investlab@atmsolutions.pl

Dołącz do Nas, czekamy na Ciebie!