Advanced Technology Machine Solutions

Seria INDUSTRIAL stanowi idealne rozwiązanie przy produkcji wysoce precyzyjnych i skomplikowanych elementów zarówno z tworzyw sztucznych, jak i innych materiałów. Dzięki połączeniu precyzji i ergonomii, nasze urządzenie jest niezastąpione tam, gdzie wymaga się wysokiej jakości i szybkiej produkcji. Znajduje zastosowanie m in.: w przemyśle meblarskim, maszynowym, automotive, lotniczym i w wielu innych. 

Podstawową cechą serii Industrial jest możliwość niemal dowolnej rozbudowy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

Ploter frezujący Seria Industrial

Poprzez współpracę z renomowanymi dostawcami w zakresie podzespołów dla branży CNC opracowano wydajne i proste w obsłudze rozwiązania, umożliwiające maksymalną optymalizację czasu i kosztu produkcji elementu.

Istnieje tu opcja implementacji wieloosiowych sterowań oraz realizacji dodatkowych osi w niemal dowolnej formie - adaptery rotacyjne, osie uchylne, osie ustawcze z agregatami kątowymi, nożami oscylacyjnymi, agregatami wiertarskimi oraz wiele innych.

Maszyny są wykonywane z najwyższej jakości materiałów i podzespołów. Jest to szczególnie istotne w przypadku wytwarzania elementów o wysokich wymaganiach dokładnościowych oraz wszędzie tam, gdzie powtarzalność elementu jest kluczową i pożądaną cechą.

Co wyróżnia plotery frezujące z serii Industrial?

 • najwyższej jakości podzespoły, które gwarantują wydajną pracę, nawet przy wysokich obciążeniach, a przede wszystkim stanowią o długiej żywotności urządzenia, m.in. głowice i wrzeciona renomowanych producentów, takich jak Hiteco czy HSD, 
 • duże możliwości doposażenia maszyny w urządzenia do obróbki specjalnej według indywidualnych oczekiwań - przystosowanie maszyny w pełni pod indywidualne wymagania klienta, m.in. agregaty wiertarskie, oscylacyjne, kątowe. 
 • przemysłowe sterowania, m.in. marki Mitsubishi Electric, gdzie przez zastosowanie pojedynczego systemu sterowania dla całego gniazda obróbczego mamy możliwość doposażyć maszynę w dodatkowe urządzenia w przyszłości, 
 • produkcja dedykowanego pola roboczego, zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, 
 • inteligentne moduły nestingu - niezwykle przydatne przy pracy z rozkrojem materiału. Skracają czas obróbki redukując koszty związane z cięciem oraz ograniczają ilość odpadów do minimum.
System automatycznej wymiany narzędzia

Plotery wyposażamy w system Automatycznej Wymiany Narzędzia, co pozwala na zachowanie ciągłości pracy maszyny w trakcie wykonywania obróbki, bez konieczności zatrzymywania maszyny w celu wymiany oprawki.

Standardowo montowane są liniowe magazyny narzędzi z możliwością zwiększania pojemności według indywidualnych potrzeb. Mamy możliwość montażu także magazynów rewolwerowych, które wyposażone są w precyzyjne silniki serwo - zapewniające szybszą wymianę narzędzia w porównaniu ze standardowymi magazynami liniowymi.


Plotery frezujące z serii Industrial wyposażone są m.in. w sterowania i napędy marki Mitsubishi Electric.

Współpraca z Mitsubishi Electric zapewnia nam kompatybilność całego osprzętu produkowanych maszyn CNC, począwszy od wyposażenia szafy sterowniczej, przez elementy kinematyki, takie jak silniki napędów, aż do elementów logiki sterowania.

W ploterach stosujemy pojedynczy system sterowania dla całego gniazda obróbczego. Umożliwia to doposażenie maszyny w dodatkowe urządzenia (w tym roboty przemysłowe) w przyszłości.

Mitsubishi Electric to światowy lider w dostawie kontrolerów i serwonapędów do produkcji obrabiarek CNC. Wykorzystanie ich rozwiązań w produkowanych przez nas maszynach przekłada się na realne korzyści, takie jak: skrócenie czasów produkcji, usprawnienie procesu zamówień i logistyki, kompatybilność elektroniczno- systemową, zwiększenie bezpieczeństwa oraz precyzji obróbki, czy możliwość integracji z zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.

System sterowania

 

Interfejs użytkownika

Dzięki zastosowaniu podzespołów jednego producenta jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać potencjał danej maszyny oraz monitorować parametry z poziomu interfejsu użytkownika. Wpływa to zdecydowanie na łatwość i stopień optymalizacji kinematyki maszyny a w efekcie przekłada się na precyzję oraz prędkość obróbki. Generuje to realne oszczędności dla użytkownika.

W serii Industrial istnieje możliwość implementacji wieloosiowych sterowań oraz realizacji dodatkowych osi w niemal dowolnej formie.

Agregaty CNC szczególnie znajdą swoje zastosowanie w branży zajmującej się obróbką drewna, kompozytów, form. Przydadzą się tam, gdzie elementy wymagają bardziej skomplikowanej obróbki, posiadają niestandardowe kształty, jak i wielkości. Umożliwiają one pracę na jednym zamocowaniu, co w efekcie daje oszczędność czasu podczas obróbki, jak i pozwala na wyeliminowanie błędów operatorskich.

Możliwość doposażenia maszyny w urządzenia do obróbki specjalnej, takie jak:

 • Agregat wiertarski - jest to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności wykonywania wielu elementów o różnych średnicach. Dostępne są konfiguracje umożliwiające zarówno wiercenia w pionie, jak i poziomie.
 • Agregat oscylacyjny - pozwala na precyzyjne cięcie materiałów, takich jak karton, pianki, tworzywa komorowe.
 • Agregat z piłą tnącą - umożliwia sprawne cięcie materiału bez konieczności zmiany zamocowania, co znacznie wpływa na wydajność i precyzję wykonania elementu. Możliwa konfiguracja z cięciem w pionie, poziomie, jak i pod kątem.
 • Agregat kątowy - umożliwiający wykonywanie procesu obróbki w wybranej płaszczyźnie.
 • Specjalistyczny agregat dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.
 • Głowica gwintująca - dodatkowy moduł służący do sprawnego wykonywanie gwintów bez konieczności wymiany narzędzia.
 • Głowica bigująca - wykonuje obróbkę, dzięki której możliwe jest sprawne i precyzyjne gięcie kartonu, papieru, itp. Urządzenie znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle introligatorskim i branży reklamowej.

Głowica plotera frezującego

Przykładowe możliwości konfiguracji maszyny do obróbki 4- i 5-osiowej:

 • Konfiguracja 4-osiowa - uchylne wrzeciono - znacząco rozszerza spektrum zastosowań maszyny o dodatkowe możliwości, które daje dodatkowa oś sterowana numerycznie. Możliwe jest wykonywanie zaawansowanych projektów z dużą precyzją, co wpływa na konkurencyjność i atrakcyjność oferty zakładu.
 • Konfiguracja 4-osiowa - pozioma oś obrotowa (tokarska) - umożliwia obróbkę powierzchni cylindrycznych.
 • Konfiguracja 4-osiowa - obrotowa oś C na wrzecionie - rozwiązanie umożliwiające obrót narzędzia wokół osi Z, co pozwala na stosowanie wielu precyzyjnych agregatów do zaawansowanej obróbki. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane, szczególnie w branży meblowej.
 • Konfiguracja 5-osiowa - głowica uchylno-obrotowa - dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwa jest obróbka w pięciu osiach przy jednym zamocowaniu elementu, co znacznie zwiększa dokładność wykonania i skraca czas potrzebny na wytworzenie elementu.
 • Konfiguracja 5-osiowa - stół uchylno-obrotowy - dzięki zastosowaniu dwóch dodatkowych osi sterowanych numerycznie w stole obrotowym możliwa jest precyzyjna obróbka wysoko skomplikowanych elementów ograniczając potrzebę zmiany mocowania detalu.
Ploter frezujący Seria Industrial

W serii Industrial posiadamy plotery frezujące na oprogramowaniu TpaCAD, które polecamy w szczególności dla branży meblarskiej. 

TpaCAD to kompletny CAD/CAM dla paneli. Oprogramowanie posiada wiele zaawansowanych makr, narzędzi projektowych, możliwość definiowania wszystkiego w sposób parametryczny z warunkami logicznymi (IF, END IF, ELSE IF). 

Istnieje możliwość zakupu dodatkowo oprogramowania CADnesting, które jest rozwiązaniem nestingowym do obróbki drewna ze wszystkimi opcjami i funkcjami potrzebnymi w maszynie nestingowej, Inteligentny moduł nestingu - umożliwia automatyczny dobór ścieżki cięcia tak, aby jak najwięcej elementów zmieściło się na materiale. Skraca czas obróbki redukując koszty związane z cięciem oraz ogranicza ilość odpadów do minimum.  

Dla Klientów, którzy mogą w przyszłości potrzebować zwiększenia pola roboczego posiadamy w tej serii innowacyjne modułowe plotery frezujące. Idea tego rozwiązania opiera się na zastosowaniu w konstrukcji m.in. specjalnego sposobu mocowań i połączeń, pozwalając na rozszerzenie pola roboczego w przyszłości z zachowaniem wysokich parametrów obróbki. Rozwiązanie objęte jest ochroną własności intelektualnej, zastrzeżone przez ATMSolutions w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) z siedzibą w Alicante.

 

Maszyna z modułową konstrukcją jest połączeniem praktyczności oraz użyteczności. Przystosowanie do późniejszej rozbudowy zwiększa funkcjonalność poprzez dostosowanie odpowiedniego wymiaru pola roboczego do użytkownika. Rozszerza możliwości produkcyjne maszyny przy zachowaniu ekonomicznych cen modernizacji. Plotery frezujące CNC ATMS MOD posiadają bogate wyposażenie standardowe, a w przypadku potrzeby zwiększenia zakresu przeznaczenia maszyny można doposażyć ją w dodatkowe urządzenia i akcesoria.

 

Ploter frezujący Seria Industrial

Seria Industrial to zaawansowane rozwiązania, stworzone naprzeciw oczekiwaniom klientów. Posiadamy dedykowany model maszyny z ramieniem robota marki Mitsubishi, który został wyposażony w sprawdzony system chwytaków próżniowych. Pozwala to na automatyczny załadunek i rozładunek elementu bez konieczności interwencji pracownika w polu roboczym. Zastosowany system sterujący pozwala na programowanie obróbki przy pomocy m.in. G-code. Sprawia to, że obsługa stanowiska jest wyjątkowo prosta i nie wymaga szkolenia pracownika w zakresie programowania robotów.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty.

Seria Industrial