Advanced Technology Machine Solutions

O jakości obróbki laserowej

O jakości obróbki laserowej

Uzyskanie wysokiej jakości obróbki laserowej metali, drewna, czy tworzyw sztucznych ściśle związane jest z prawidłowym doborem parametrów. Od tych najbardziej oczywistych, jak wybór konkretnej technologii, po te bardziej specjalistyczne jak np. tryby przebijania materiału czy kolejność wykonywanych operacji. W przypadku cięcia metali bardzo istotną kwestią jest wybór właściwego gazu osłonowego. Zastosowanie odpowiedniej otuliny nie tylko chłodzi materiał i elementy maszyny. Prawidłowo dobrany gaz wspomaga cięcie poprawiając jego jakość. Wykorzystanie niewłaściwego „wspomagacza” może wręcz spowodować utratę istotnych cech obrabianego materiału.
Głowice wycinarek fiber ATMSolutions pozwalają na zastosowanie zarówno tlenu jak i azotu jako gazów osłonowych. Co więcej, w naszych maszynach nie ma potrzeby ręcznego przełączania się między jednym ośrodkiem a drugim. Oba gazy możemy podłączyć bezpośrednio do maszyny i decydować, którego użyjemy bezpośrednio w oprogramowaniu sterującym.

Chcących dowiedzieć się więcej na temat najpopularniejszych gazów wspomagających obróbkę laserową zapraszamy do naszego newsroomu: https://atmsolutions.pl/newsroom/szczegoly/gazy_wspomagajace_ciecie_laserem_co2

Wszystkich zainteresowanych nie tylko technologią laserową ale również obróbką skrawaniem zachęcamy do kontaktu:
tel.: +48 22 299 07 02
email: info@atmsolutions.pl
 
#tworzymyprecyzyjnemaszynycnc