Advanced Technology Machine Solutions

Orientacyjne ceny urządzeń:
Ceny urządzeń są zależne od wyposażenia maszyn i ich rozmiarów.
Plotery laserowe CO2 można zakupić w cenie od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset tysięcy złotych. Wycinarki laserowe fiber to rząd wielkości kilkuset tysięcy złotych i ich ceny rosną wraz ze zwiększaniem mocy źródła. Ceny wycinarek plazmowych zaczynają się od około stu tysięcy złotych. Wycinarki wodne to cena od około pół miliona złotych.
Warto zaznaczyć, że wyznacznikiem ceny urządzenia jest zastosowanie, do którego maszyna ma się sprawdzać i oczekiwania Klienta względem finalnego wyrobu.

Koszty Eksploatacji:
Ploter laserowy CO2: zużycie prądu, koszty wymiany tuby, soczewek, luster.
Wycinarka Plazmowa: wyższe koszty eksploatacji niż laser, zwłaszcza ze względu na zużycie elektrod i dysz plazmowych.
Wycinarka laserowa fiber: im większa moc laserowa, tym większe koszty ze względu na zużycie energii, koszty części eksploatacyjnych, takich jak dysze.
Wycinarka Wodna: zazwyczaj wyższe koszty eksploatacji ze względu na zużycie wody. Jeśli chodzi o zużycie prądu zależy ono w dużej mierze od doboru pompy. Istotnym czynnikiem także jest zużycie garnetu.

Koszty Inwestycji:
Ploter laserowy CO2: najniższe koszty inwestycji, chyba, że chcemy zakupić ploter laserowy przystosowany do cięcia metalu - wtedy rząd cenowy jest wyższy, około kilkuset tysięcy złotych.
Wycinarka Plazmowa: zazwyczaj niższe koszty inwestycji niż wycinarka laserowa fiber czy wycinarka wodna.
Wycinarka laserowa fiber: duże koszty inwestycji.
Wycinarka Wodna: wymaga większej inwestycji niż wycinarka plazmowa, ale może być bardziej opłacalna w przypadku pewnych zastosowań.